Apteeker Melchior

(2022)

Kinodes alates
18.02.2022

Tallinnas tapetakse kuulus ordurüütel – kangelane, kes vabastas Läänemere piraatidest. Nüüd on ta pea maha raiutud ja suu münte täis topitud. Kadunud on kuldkett, mille ta alles samal päeval ostis.

Kohtuhärra Wenzel Dorn võtab mõrvapaigale kaasa noore apteekri Melchior Wakenstede. Noormees on nagu verekoer, kes oskab ka surnutega rääkida. Melchiori nutikus ja Dorni oskamatus viivad aga selleni, et kogu mõrvaloo lahendamine jääb apteekri õlule.

Peagi mõistab Melchior, et tapetud rüütel tuli Tallinnasse eriülesandega. Kõik jäljed viivad dominiiklaste kloostrisse. Sealt algab mõrvade laine, kus ohvriks saavad kõik, kes puutuvad kokku salapärase „Tallinna vangiga“.

Apteeker Melchiori triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid triloogia esimese filmi stsenaariumis raamatust "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus" tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Filmi režissöör on Elmo Nüganen (Nimed marmortahvlil, 1944), produtsentideks on Taska Film (O2, Fred Jüssi. Olemise ilu, Talve, Klassikokkutulek, Nimed Marmortahvlil, 1944), Nafta Films (O2, Supilinna salaselts), Apollo Film Productions (Talve, Vanamehe film) ja HansaFilm (Tõde ja õigus). Apteeker Melchiori film valmib Eesti-Saksa-Läti-Leedu koostöös, kaastootjateks on Maze Productions Saksamaalt, Film Angels Productions Lätist ja InScript Leedust. Operaator on Mihkel Soe, kunstnik Matis Mäesalu, monteerija Marion Koppel, helilooja Liina Sumera, eriefektide juht Jan Viljus.

Apteeker Melchiori rolli täidab Märten Metsaviir. Filmis löövad kaasa ka Maarja Johanna Mägi, Marko Matvere, Henessi Schmidt, Franz Malmsten, Mait Malmsten, Alo Kõrve, Andero Ermel, Hendrik Toompere, Ken Rüütel, Helgur Rosenthal, Martin Kork, Jaan Pehk ja paljud teised.

Filmi pikkus

1h 40 min

Vanusepiirang

Alla 12 a. mittesoovitatav

Tootja

Taska Film, Apollo Film Productions OÜ, Nafta Films OÜ

Stuudio

Taska Film

Filmi pikkus: 1h 40 min

Vanusepiirang: Alla 12 a. mittesoovitatav

Tootja: Taska Film, Apollo Film Productions OÜ, Nafta Films OÜ

Stuudio: Taska Film

Žanr

Põnevus

Žanr: Põnevus

 

Vaata veel