Must telefon

Black Phone, The (2022)

Kinodes alates
01.07.2022

13-aastane koolipoiss Finney Shaw (Mason Thames) röövitakse ühel päeval sadistliku sarimõrvari poolt, kes lukustab ta helikindlasse keldrisse, kus pole mingit mõtet appi karjuda, sest keegi ei kuule. Seinal rippuvast mustast telefonist pole ka kasu, sest selle juhe on läbi lõigatud. Seda suurem on poisi hämming, kui telefon ootamatult helisema hakkab. Finney saab aru, et helistajateks on tapja eelmised ohvrid, nende koolist viimastel kuudel kaduma läinud õpilased. Ja nad tahavad aidata, et nendega juhtunu ei juhtuks Finneyga...

Kriipiva õudusfilmiga "Must telefon" naaseb lavastaja Scott Derrickson ("Doktor Strange") enda jaoks kodusesse žanrisse looga, mida maailma juhtiva horror-stuudio Blumhouse juht Jason Blum on nimetanud üheks kõige hirmutavamaks filmiks, mille tema kunagi tootnud on.

Peaosades Ethan Hawke ("Põhjalane", "Treeningpäev") oma karjääri kõige võikama tegelaskujuna ning uustulnuk Mason Thames elu esimeses filmirollis. Lavastajaks ja kaasstsenaristiks on Scott Derrickson ("Sinister", "The Exorcism of Emily Rose").

Filmi pikkus

1h 42 min

Vanusepiirang

Alla 14 a. keelatud

Tootja

Blumhouse Productions

Stuudio

Universal Pictures

Filmi pikkus: 1h 42 min

Vanusepiirang: Alla 14 a. keelatud

Tootja: Blumhouse Productions

Stuudio: Universal Pictures

Žanr

Õudus

Žanr: Õudus

 

Vaata veel