Daliland

(2022)

Kinodes alates
21.04.2023

New York, 1974. Maailmakuulus surrealist Salvador Dali elab igal aastal mõned kuud St Regis Hotelli sviidis, tuues endaga kaasa lakkamatud šampanjõed, legendaarsed peod, lakkamatud orgiad ja arved, mille pikkust annab mõõta kilomeetritega. Oma ekstravagantse elustiili finantseerimiseks tuleb Dalil end aeg-ajalt ka kokku võtta ning tegeleda asjaga, mis talle omal ajal au ja kuulsust tõi – uue kunsti loomisega. Selleks aga, et inspiratsioon vanameistrit õigel ajal ja hetkel tabaks, on tal vaja end ümbritseda inimestest, kes teda inspireerivad ja kellest ta ka elujõudu ja elurõõmu ammutab.

James Linton on nooruke ja veresulis galeriiassistent, kes on saabunud New Yorki selleks, et kunstimaailmas kanda kinnitada. Ühel saatuslikul hetkel satub ta ei kellegi muu kui Dali huviorbiiti ja noormehe elu teeb kardinaalse kannapöörde, mille tulemusena kistakse ta otse keset Dali ekstravagantset ja hullumeelset maailma, kus oma kindle koht imekaunitel naistel, Dali seljast mitme naha koorimisele keskendunud ärimehed ning muidugi mõista Dali algupärane ja kauaaegne muusa Gala, kes valitseb Dali elu igat aspekti raudse haardega…

Tere tulemast Salvador Dali maailma. Tere tulemast Dalilandi. Hoidke kinni, sest teid ootab ees unustamatu ja peadpööritav sõit.

Värvikireva, hoogsa ja elust pulbitseva linaloo keskmes särab Salvador Dali rollis Oscari võitja Ben Kingsley. Teistes osades Barbara Sukowa, Christopher Briney, Rupert Graves, Ezra Miller, Suki Waterhouse ja paljud teised. Filmi režissööriks on kultusfilmi “American Psycho” lavastaja Mary Harron.

Filmi pikkus

1h 44 min

Vanusepiirang

Alla 14 a. keelatud

Tootja

Zephyr Films

Stuudio

OTHER

Filmi pikkus: 1h 44 min

Vanusepiirang: Alla 14 a. keelatud

Tootja: Zephyr Films

Stuudio: OTHER

Žanr

Draama

Žanr: Draama

 

Vaata veel